Και το ρεζίλι συνεχίζεται, αυτή τη φορά στο κύπελλο με

την Καλλονή στην Μυτιλήνη για τον 1ο μεταξύ τους αγώνα, με σκορ 2-1. Σκορ που θα έλεγα πως ήταν δίκαιο, και ανοίχτηκε και νωρίς αφού όλη η άμυνα ήταν λάθος. Έτσι βρήκε ο Αναστασιάδης την ευκαιρία να βάλει το γκολ με κεφαλιά αφού δε μπόρεσε να κάνει τίποτα ο Μελίσσας. Και με την ευκαιρία να πούμε πως μπήκε και το γκολ, γιατί εκεί που ήταν τι να κάνει; Αφού έπειτα από φάουλ στο τρίτο λεπτό πολύ έξω από την περιοχή που έγινε, ο Βίτορ πήδηξε, αλλά η μπάλα περνούσε όταν ο Βιτορ έπεφτε από το σήκωμα, και έτσι βρέθηκε ο Αναστασιάδης που έκανε την κεφαλιά αλλά ο Μελίσσας ήταν στο κέντρο του τέρματος, οπότε ίσα που πρόλαβε να δει να μπαίνει γκολ η μπάλα, χωρίς να προλάβει έστω να προσπαθήσει να αποτρέψει το γκολ που έρχονταν. Έτσι στο 3' άνοιξαν το σκορ σε 1-0. Από εκείνη την ώρα, συνέχεια κλωτσοσκούφι, χωρίς να δούμε τίποτα το σημαντικό. Ο ΠΑΟΚ είχε τη μπάλα στην κατοχή του τζάμπα. Δεν αξίωσε να κάνει ένα γκολ σε όλο το παιχνίδι, και οι ευκαιρίες που έχασε ήταν 1-2 όχι τόσο μεγάλες, όπως στο 45' στην τελευταία φάση του ημιχρόνου σε κατευθείαν σουτ από φάουλ που εκτέλεσε ο Τζαβέλας, ο τερματοφύλακας έπιασε τη μπάλα με δεύτερη προσπάθεια προλαβαίνοντας τον Αθανασιάδη που ήταν κοντά. Στο δεύτερο ημίχρονο η ευκαιρία που κάναμε ήταν σε σουτ του Πέλκα, που με θεαματική απόκρουση έστειλε τη μπάλα κόρνερ, μέχρι που στο 78' σε αντεπίθεση της Καλλονής, έγινε το 2-0 όταν δε μπόρεσε να πιάσει σταθερά τη μπάλα ο Μελίσσας και ερχόμενος ο Γεωργίου έκανε το 2-0. Στο 88' σε χτύπημα κόρνερ του ΠΑΟΚ, η μπάλα από "γύρισμα" πήγε προς το τέρμα, όπου ήταν εκεί ο Μακ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα από μισό μέτρο σχεδόν απο τη γραμμή με την "κοιλιά" σχεδόν, ενώ σε αυτή τη φάση ζήτησαν ακύρωση του γκολ οι Μυτιληνιοί για οφσαιντ, αλλά αντικειμενικά ήταν γκολ κανονικό αφού τον κάλυπτε ο Μανούσος. Έτσι το σκορ στο 88' έγινε 2-1, ενώ στο 90' από πολύ κοντά έχασε γκολ ο Berbatov, χάνοντας την ευκαιρία να ισοφαρίσουμε. Όσο έτρεχαν μέχρι να λήξει, ήταν απλά για να τρέχουν τελικά χωρίς αποτέλεσμα.

Και φυσικά με 1-0 στην Τούμπα στον επαναληπτικό, περνάμε στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδος, αλλά όπως πάντα έτσι και φέτος (και μια παραπάνω φέτος και ειδικότερα τελευταία) δε μου λέει τίποτα και να αποκλειστούμε με καμιά ισοπαλία μέσα στην έδρα μας.