Δεύτερος αγώνας με τον Ivic στον πάγκο, δεύτερη τριάρα στη σειρά, με το ίδιο σύστημα, 4-3-3 που είχε και στο Αγρίνιο.

Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο, ή,,, αν είναι σκόπιμο. Μιλάω για το παίξιμο των παικτών αφού πολλά ακούγονται ότι κάποιοι σαμποτάριζαν τον Τούντορ. Το θέμα όμως είναι ότι κερδίσαμε άλλη μια φορά, (και μάλιστα παίζοντας μπάλα στο δεύτερο ημίχρονο ειδικότερα). Τώρα θα μου πεις με την καλλονή; Ναι, με την Καλλονή και με την κάθε Καλλονή που πριν δε μπορούσαμε να κερδίσουμε.

Έτσι μπήκαμε στην αρχή του αγώνα χωρίς ιδιαίτερα καλό ποδόσφαιρο τουλάχιστον στο 1ο ημίχρονο, αλλά και χωρίς καλό ποδόσφαιρο από τη μεριά των αντιπάλων. Αποτέλεσμα αυτού ήταν να καταφέρουμε να βάλουμε ένα γκολ στο 28' με τον Μυστακίδη. Ο Μυστακίδης που στην προκειμένη περίπτωση πήρε τη μπάλα από τον Χαρίση που είχε κάνει όμορφη ατομική ενέργεια, αλλά ο Μυστακίδης πέτυχε ωραίο γκολ και στην κλειστή γωνία του τερματοφύλακα. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ο ΠΑΟΚ μπήκε αρκετά καλύτερα. Και ενώ ο Αθανασιάδης πάλι όπως και στον αγώνα με τον Παναιτωλικό έχασε καλή ευκαιρία, στο 58' όμως σε πάσα που του έκανε ο Leovac, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-0. Και εδώ φαίνεται και ο Rontrigues που είχε να παίξει αρκετό καιρό και μπήκε αλλαγή στο 67', μετά απο μερικά λεπτά και συγκεκριμένα στο 76' ο Ροντριγκες έκανε σέντρα προς τον Κοροβέση που έκανε το 3-0, όπως ακριβώς είχε κλείσει και το 3-0 την προηγούμενη αγωνιστική που ήταν επίσης ο σκορερ του τρίτου τέρματος. Μάλιστα πανηγύρισε και με τον ίδιο τρόπο δείχνοντας ότι “έκλεισε”. Για τον ΠΑΟΚ έπαιξαν οι :

Βελλίδης, Σκόνδρας, Βίτορ, Τζαβέλλας (77' Μαλεζάς), Λέοβατς, Χαρίσης (60' Κοροβέσης), Τζιόλης, Κάτσε, Πέλκας, Αθανασιάδης, Μυστακίδης (67' Ροντρίγκες).