Σε ένα άδειο γήπεδο από οπαδούς, έπαιξε ο ΠΑΟΚ με τον λεβαδειακό για την 29η αγωνιστική του πρωταθλήματος, που κάναμε διάφορες ευκαιρίες χωρίς να μπορέσουμε να βάλουμε γκολ, και όπου μας έβγαλε άλλη μια φορά την ψυχή αφού λίγο πριν το τέλος, συγκεκριμένα στο 80' κατάφερε να κάνει το 1-0 με τον Leovac,

σε ένα καταπληκτικό σουτ πάνω στην κίνηση. Και εδώ βλέπουμε το λάθος που έχει γίνει επανειλημμένως από τους παίκτες μας που σε πάσες που τους έρχονταν, μέχρι να στρώσουν τη μπάλα, είχε πετάξει το πουλάκι. Έτσι ο Λέοβατς έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κατευθείαν, όταν ο Κάτσε έξω από την μεγάλη περιοχή έκανε σέντρα και βρήκε πάνω στην κίνηση τον Λέοβατς που κάρφωσε. Αλλά αν πάρουμε το ματς από την αρχή, ο ΠΑΟΚ έχασε ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ από το 1ο ημίχρονο, ιδιαίτερα στο 34' όταν από κορνερ κατευθείαν πήρε την κεφαλιά παίκτης μας ο οποίος με την κεφαλιά του έκανε “πάσα” στο κεφάλι του Ροντριγκεζ, που με τη σειρά του έκανε κεφαλιά την οποία έβγαλε αμυντικός του λεβαδειακού από τη γραμμή, σώνοντας την ομάδα του από το 1-0. Στο 42' σε μια φάση επίθεσης του ΠΑΟΚ, απο πάσα σε πάσα η μπάλα πήγε στον Χαρίση ο οποίος σούταρε έξω από τη μεγάλη περιοχή και η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Χαρίσης έκανε σέντρα έξω από τη μεγάλη περιοχή, ο Πέλκας δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα λόγω του ότι η μπάλα πήγε ένα κλικ πριν τον Πέλκα και δεν την βρήκε όπως ήθελε στέλνοντάς την στην εξωτερική πλευρά των δικτύων και έτσι το ημίχρονο έληξε με 0-0. Στο 57' ο Κάτσε εκτέλεσε φάουλ λίγο έξω από την περιοχή, που βρήκε τη μπάλα ο Μακ ο οποίος έστειλε τη μπάλα άουτ. Στο 58' ο Κάτσε εκτέλεσε φάουλ που πέρασε η μπάλα μέσα από όλη την άμυνα, ο Ροντρίγκεζ προσπάθησε αλλά δεν πρόλαβε τη μπάλα, χάνοντας άλλη μια ευκαιρία. Σε επίθεση μας, ο Κάτσε από το ίδιο σημείο που είχε κάνει το φάουλ, κοντρολάρει τη μπάλα για να κάνει τη σέντρα που βρίσκει τον Λέοβατς που έκανε το 1-0 πάνω στην κίνηση στο 80', κάνοντας το 1-0. Στο 85' ο Ροντρίγκεζ μπαίνει μέσζα στην περιοχή τριμπλάροντας και κάνοντας σουτ το οποίο απέκρουσε με πίεση ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού στέλνοντας τη μπάλα κορνερ. Στο 89' σε άλλη επίθεση του ΠΑΟΚ η μπάλα φτάνει στον Μακ μέσα στην περιοχή, που έκανε και το τελικό 2-0. Οι εντυπώσεις ως προς εμένα, ήταν μέτριες. Πιστεύω ότι θα μπορούσαμε να καθαρίσουμε πολύ γρήγορα τον αγώνα, χωρίς την ψυχή στο στόμα.

Ο ΠΑΟΚ έπαιξε με τους : Βελλίδης, Κίτσιου, Βίτορ, Τζαβέλλας, Λέοβατς, Τζιόλης, Κάτσε (91' Τσίμιροτ), Χαρίσης, Ροντρίγκες (92' Κούστα), Πέλκας (61' Κοροβέσης), Μακ