Και στην 4η αγωνιστική με αντίπαλο τον αστέρα Τρίπολης στην έδρα του, καταφέραμε και κάναμε στους 2 αγώνες μέχρι τώρα 2 νίκες

(μην ξεχνάμε ότι άρχισε από την 3η αγωνιστική το πρωτάθλημα) και πλέον έχουμε 3 βαθμούς αφού ξεκινήσαμε με -3 βαθμούς. Στο 22' ο Κουλούρης έκανε το 0-1 για τον ΠΑΟΚ ενώ 2' αργότερα έκανε το 0-2 ο ίδιος παίκτης με σουτ βολέ που έγινε γκολάρα.

Και θα μπορούσαμε να πούμε ότι μέχρι εκείνη την ώρα έπαιξε καλή μπάλα ο ΠΑΟΚ αφού μετά έκατσε” λίγο η ομάδα, και μπορώ να πω πως ευτυχώς για εμάς, στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου έμειναν οι γηπεδούχοι με 10 παίκτες. Και το “ευτυχώς” κολλάει ότι στο 61' οι γηπεδούχοι έκαναν το 1-2 με πέναλτι. Έτσι μπορέσαμε και κρατήσαμε τη νικη που χρειαζόμαστε.

Αν και Δευτέρα, ο κόσμος του ΠΑΟΚ τον ακολούθησε από διάφορα μέρη της Ελλάδος, και ιδιαίτερα από την Αττική.

Ο ΠΑΟΚ έπαιξε με τους: Γλύκος, Κρέσπο (46΄ Κίτσιου), Λέο Μάτος, Τζαβέλλας, Βαρέλα, Κάνιας, Σακχόφ, Μπίσεσβαρ (88΄ Περέιρα), Τζάλμα Κάμπος, Ροντρίγκες (77΄ Μυστακίδης), Κουλούρης.