ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – Π.Α.Ο.Κ. στη Ν.Σμύρνη με το γνωστό αποτέλεσμα ( 2-0 )

Δεν είχαμε ένα καλό ποδόσφαιρο στη Ν.Σμύρνη. Ο Πανιώνιος δεν έπαιξε καλά, αλλά ο Π.Α.Ο.Κ. έπαιξε ακόμα χειρότερα. Είχε πρόβλημα στην  άμυνα, στη μέση, και στην επίθεση. Δηλαδή είχε πρόβλημα παντού. Στο ‘Α ημίχρονο είχε ο Π.Α.Ο.Κ. 2 φορές ευκαιρία να βάλει γκολ. Ίσες ευκαιρίες είχε και ο Πανιώνιος στο ‘Α ημίχρονο. Στο 53’ ή στο 8’ του 2ου ημιχρόνου ο Π.Α.Ο.Κ. δέχτηκε το 1ο γκολ με σουτ μακρινό του Μπρέσκα. Έτσι έγινε το 1-0. Στο 68’ με αντεπίθεση ο Πανιώνιος έκανε το 2-0 με τον ίδιο παίχτη που σημείωσε και το 1ο γκολ. Ο Π.Α.Ο.Κ. έπαιξε με τους: Ατματζίδης, Φουτσίνι, Ουντέζε (64' Κουτσόπουλος), Χασιώτης, Βόκολος, Ανδράλας, Κούτσης, Θεοδωρίδης (70'Λουκά), Σαλπιγγίδης, Βαγγελής (57'Χάγκαν), Γιασεμάκης. Αυτά όσον αφορά την ποδοσφαιρική μεριά γιατί είχαμε και άλλες «εξελίξεις» που μπορείτε να διαβάσετε σε άλλο άρθρο εδώ μέσα.