Ο ΠΑΟΚ μπήκε δυνατά από την αρχή του αγώνα. Έχασε πολλές ευκαιρίες και δέχτηκε ένα γκολ από σουτ του Τόγια που βρήκε πόδι παίχτη του ΠΑΟΚ και άλλαξε πορεία. Στο 2ο ημίχρονο μπήκε πιο δυνατά ο ΠΑΟΚ και η Προοδευτική ήταν ανύπαρκτη στον αγωνιστικό χώρο. Το 1-1 έκανε ο Σαλπιγγίδης με πέναλτι. Το 1-2 αργότερα έκανε με θεαματική κεφαλιά ψαράκι ο Χασιώτης. Το πιο δύσκολο γκολ το έβαλε ο Χάγκαν όταν έπεσε μπροστά στα πόδια του ο τερματοφύλακας της προοδευτικής και αντί να την μπλοκάρει την «έσπρωξε» πάνω στο Χάγκαν που πέρασε μαζί με τη μπάλα πάνω από αυτόν. Οι οπαδοί του ΠΑΟΚ περίπου στους 500 στριμωγμένοι στη μικρή κερκίδα 3 που δε σταμάτησαν να φωνάζουν ούτε λεπτό.  Πάντως,,,  πολύ παιχταράς αυτός ο Σαλπιγγίδης ρε παιδιά, πολύ παιχταράς! Μπράβο του.