Σε έναν αγώνα που η Σαχταρ προσπάθησε να κερδίσει τον ΠΑΟΚ σε μια άδεια Τούμπα, ενώ προηγήθηκε με 0-1. ο ΠΑΟΚ έδειξε πως μέχρι το τέλος του αγώνα παίζεται ο αγώνας και έτσι κατάφερε να πάρει τους 3 βαθμούς.

2' ωραίο σουτ του Λάζαρ, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Μόκιν.

7' Νέο σουτ από τον Λούκας, η μπάλα σταματά στον τερματοφύλακα

22' Πλασέ από τον Λάζαρ, μπλοκάρει ο Μόκιν.

26' Δύσκολη επέμβαση του Χακόμπο σε κεφαλιά του Τζίντιτς.

34' Ο Μόκιν εξουδετερώνει το σουτ του Στοχ.

39' Σουτ του Γκαζαριάν, η μπάλα λίγο άουτ.

49' Η βουτιά του Κάνιας σε μαϊμού ανατροπή από τον Κατσουράνη πιάνει κορόιδο τον διαιτητή (Φοτρέλ), που υποδεικνύει πέναλτι. Ο... παθών ανοίγει το σκορ από το σημείο του πέναλτι (0-1), πανηγυρίζοντας με τρόπο, που έδειχνε πως μπορεί να κοροϊδέψει έναν διαιτητή σε τέτοια φάση.

57' Ένα Πολύ δυνατό σουτ του Λάζαρ λίγο έξω από την περιοχή, στέλνει την μπάλα στο ΓΑΜΑ των δοκαριών.

66' Ο Μαλί χάνει το κοντρόλ σε άδειο τέρμα και ο ΠΑΟΚ γλιτώνει το δεύτερο γκολ.

75' Εκτέλεση κόρνερ από τον Λούκας, ο Αθανασιάδης ισοφαρίζει με προβολή στο δεύτερο δοκάρι (1-1).

82' Σε καλή θέση ο Μπαϊζάνοφ, δεν καταφέρνει να γυρίσει σωστά την μπάλα.

87' Σκληρό φάουλ του Ποριβάεφ στον Κίτσιου, ο ποδοσφαιριστής της Σαχτέρ αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη.

90' Κεφαλιά του Στοχ, ο Μόκιν απομακρύνει σε κόρνερ.

91' Σέντρα του Λίνο, ο Βούκιτς με κεφαλιά λυτρώνει τον ΠΑΟΚ. (Ο Βούκιτς που είχε μπει προ ολίγου στο ματς)